KMF Ekonomac u finalu

Podeli:

Kragujevački šampion, pobedom protiv Fon-a, 5-2, obezbedio učešće u finalu Play-off takmičenja i imaće priliku da se bori za odbranu trona. Sve u svemu sjajan dvomeč ekipa kragujevačkih i beogradskih studenata, u kojima je višestruki srpski šampion potvrdio kvalitet i dvema pobedama prošao kroz polufinale.

Imao je Ekonomac dominaciju u prvom delu meča, ali tek u 7. minutu Igor, na sjajno dodavanje Pršića, dovodi svoj tim u vodjstvo. Greške domaćih su vraćale goste u igru, pa je tako FON uspevao da oba puta nakon vodjstva Igorovim pogotkom i Rajčevićevim topovskim šutem u 10. minutu, izjednači, pa se na odmor otišlo sa 2-2. Drugo poluvreme donelo je vrhunski meč, pravo uživanje za publiku, kada ekipa Ekonomca nakon dominacije povećava na 4-2, pogocima Pršića na asistenciju Igora, čime mu se odužio za prvi pogodak, a onda i Igora koji je možda najlepšu akciju na meču kreirao i realizovao trasiravši put u finale. Igrom sa igračem golmanom, trener Rajić je nadmudrio goste i potpuno umirio igru u poslednjih deset minuta, a prolaz u finale je overio Tales dva minuta pre kraja.

Tako će Ekonomac, po dvanaesti put u svojoj istoriji, uzastopno, da se nadje u samoj završnici takmičenja i boriti se za svoju desetu titulu prvaka Srbije. Tamo će protivnik biti Nova Pazova, čime će praktično u borbi za titulu učestvovati dve ekipe koje su tokom sezone najviše i pokazale, kao i čiji se igrači medjusobno najviše i poznaju, pa će publici i javnosti ostati samo da uživaju.

KMF Ekonomac i na ovaj način čestita svom rivalu u polufinalu, beogradskom FON-u na vrhunskoj igri u dve utakmice, kao i na fer, sportskoj i poštenoj borbi koja je pokazala da srpski futsal  i dalje ima sjajne derbije.

Prva utakmica finala zakazana je za nedelju 03.jun, od 19 časova u Novoj Pazovi.