EKONOMAC SLAVIO PROTIV DOMAĆE PESKARE, 3-5 I NAPRAVIO VELIKI KORAK

Podeli:

Hrabra četa Predraga Rajića odigrala je meč nestvarnog sadržaja, utakmicu za prave sladokusce ove igre ali i utakmicu za puno stresa, na granici infarkta, i na kraju savladala šampiona Italije, ekipu koja je igrala F4, načinivši sjajan uvod u naredni meč protiv velike Barselone. Kako god da bude, Ekonomac je dokazao da je veliki tim i veliki šampion.
Prvo poluvreme proteklo je u nadmoći srpskog tima, ipak greške doprinose vodjstvu domaćina turnira od 2-0 gotovo iz prvih šuteva ka golu. Hrabro je svemu trener Rajić postavio igru svog tima, uvevši kapitena kao golmana, koji odmah tu igru kruniše golom i postavlja konačan rezultat prvog dela igre. Nestvarno je bilo kako se Peskara odbranila u poslednjih minut i po prvog dela.
Ko zna sta bi bilo da naš klub nije primio gol bukvalno u desetoj sekundi početka drugog dela, možda bi manje nervoze bilo, ali je Rajić traživši postavu i igru uspeo da upornom i smirenom igrom sa golmanom igračem dodje do poravnanja. Nanizali su se pogoci najpre Simija, zatim Borisova, pa onda Rajčevića i na kraju Igora, kojima je veliki Ekonomac savladao u najtežem meču, što je uvek početak turnira, domaćina i sjajnu Pescaru, napravivši značajan korak ka nastavku ovog takmičenja. Ekonomac je svojom željom, upornošću ali i smirenošću potrvdio da je stasao u veliki tim. Statistika je večeras bila na strani Ekonomca u potpunosti, što 60 ukupnih pokušaja ka golu protivnika, spram njihovih 30, definitivno potvrdjuje.
Čestitke svima, naredni meč protiv španske Barselone će takodje biti meč prepun emocija u borbi za final four.