Ekonomac poražen od Barse

Podeli:

Prvi meč Elitne runde UEFA Lige šampiona, domaćin turnira i favorit, Barsa, rešila je u svoju korist 6-1(4-1).

Odlično je otvorena utakmica od strane srpskog prvaka, dve- tri šanse u situaciji jedan na jedan nisu realizovane, da bi kazna sa distance stigla u 6.minutu, kada je Adolfo savladao pokrivenog Antonića. Nekoliko jakih duela sa Feraom dobio je roviti Rajčević, medjutim ovaj španski pivot je u 8.minutu iskosa uspeo da savlada golmana Ekonomca. Taktika koju je postavio trener Rajić sa namerom da igra sa igračem-golmanom i sačuva loptu i igrače koji su svakako ušli u ovaj meč hrabrog srca, ali ipak sa nekoliko povreda, donela je uzbudjenja pred golom Barce, ali je golman domaćih pokazao visok nivo i svaku i najmanju šansu sprečio. Ekonomac u igru vraća Divanei, nakon sjajne akcije iz prekida za 2-1,  ali dupli pas na drugoj strani rešava Diego za 3-1. Greška Talesa na sredini terena u situaciji bez golmana donosi novi pogodak Barce preko Adolfa za konačnih 4-1 na poluvremenu.

U nastavku, Aikardo nakon odbrane uigrane akcije Barse natrčava na odbijenu loptu i povaćava na 5-1, dok na drugoj strani Igor promašuje šesterac za priključak. Ekonomac iako sa igrom sa golmanom – igračem ne uspeva da smanji razliku i izbegne na kraju ubedljiv poraz, koji realno po iskazanom na terenu ne odslikava pravi odnos snaga. Imao je Ekonomac više šuteva u okvir gola, veći posed lopte, ali su neiskorišćene šanse i činjenica da Barsa sve kažnjava doprinele da se doživi poraz.

Nova utakmica je drugog takmičarskog dana već od 18,30 protiv jakog ruskog tima Yugre, verujemo da će se fizički i psihički naši igrači vratiti i hrabro izaći na megdan bivšem prvaku Evrope.